Kada verta rinktis rekuperacinę sistemą?

Rekuperacinė sistema yra reikalinga į patalpą tiekti gaivų, iš lauko paimtą orą ir iš patalpos pašalinti užterštą orą. Dabartiniai pastatai yra labai šilti, sandarūs, todėl nevėdinamose patalpose, tokiose kaip darbo kambaryje, rūbinėje ar tambure nuo batų, nuo drabužių gali atsirasti blogas kvapas. Atidarius duris, langus, į vidų priskrenda musių, vabzdžių bei prarandama daug šilumos. Naudojant rekuperacinę sistemą namie nuolat yra grynas oras.

Pastate reikia palaikyti oro balansą. Teisingai įrengta rekuperacinė sistema į svetainės, miegamųjų zonas tiekia orą. Šalinimas vyksta per vonias, spintas, tamburus. Po durimis turėtų atsirasti 1-1.5 cm plyšiai. Tokiu būdu yra sutaupomas ortakių kiekis ir vyksta oro cirkuliacija tarp visų kambarių.
Tam, kad išrinktume jūsų namui tinkamą rekuperacinę sistemą ir paskaičiuotume montavimo medžiagų bei darbų kainą, reikia pastato brėžinių. Turint juos paruošiame projektą. Pasiūlyme numatome oro kiekį reikalingą kiekvienai patalpai pakeisti į švarų arba pašalinti per 1 valandą.

excelent-62-min
rekuperatoriu-montavimas

Rekuperatoriai

Centralizuotos rekuperacinės sistemos tipai

ROTACINIAI

Rotacinis rekuperatorius veikia kaip skalbimo mašina. Į besisukantį rekuperatoriaus būgną vienu metu įeina ir išeina du oro srautai – iš lauko ir iš vidaus. Šie rekuperatoriai yra vertinami, nes įrenginiui nereikia papildomų tenų, kad pašildytų ateinantį orą.

PLOKŠTELINIAI PRIEŠPRIEŠINIŲ SRAUTŲ

Turi kelis elektrinius variklius, kurie paduoda ir ištraukia orą. Varikliai yra valdomi atskirai, kas padaro rekuperatorių labiau funkcionalų. Įrenginio viduje turime šilumokaitį. Jame prasikeičia šilto ir šalto oro srautai. Jei žiemą iš vidaus išeina šiltas oras, jis šildo iš išorės įeinanį šaltą orą.

Abu tipus rekuperatorių reikia laikyti įjungtus visus metus, nes oras yra ištraukiamas iš vonių, tualetų. Išjungus rekuperatorių visi kvapai lieka, tada atsidarote langa ir kažkuri patalpa lieka neišventiliuota. Todėl bent minimaliu galingumu rekuperatorius turi veikti ir vasarą.

Valdymo pultas

Mechaninis su keturiomis galingumo padėtimis

Jo pliusas yra žema kaina, tačiau kiekvieną kartą reikia fiziškai nueiti prie pulto ir pakeisti galingumą. Viskas būna gerai kol nepamirštame to padaryti. Šio pultelio kaina yra apie 50€.

 

 

 

 

 

Programuojamas

Jis leidžia dienom ir valandom susiprogramuoti veikimo rėžimus. Pavyzdžiu, ryte nuo 7:00 iki 9:00 rekuperacinė sistema gali būti suprogramuota veikti 80% galingumu. Kol esate darbe, sistema gali veikti tik minimaliu galingumu. Tokiu atveju jūs pasiekiate ekonomiškumą. Automatinio pultelio kaina yra apie 200€.

Pasiekti ekonomiškumo galima tik tada, kai atitinkamu metu naudosime atitinkamą galią. Pavyzdžiui, namie kepant blynus arba ryte kai visi prausiasi, naudojasi tualetu, reikia padidinti rekuperatoriaus galią. Jeigu visą laiką laikysime minimalų rėžimą, įrenginys pilnai neatliks savo paskirties.

D.U.K

Kas yra rekuperatorius?

Tai yra vėdinimo įrenginys skirtas tiekti iš lauko šviežią orą ir šalinti iš patalpų užterštą orą.

Kokie rekuperatorių tipai?
  1. Plokšteliniai;
  2. Rotaciniai;
  3. Su šaldymu;
  4. Su šildymu;
  5. Kombinuoti;
Kas yra rekuperacinė sistema?

Tai sistema, kurios pagalba iš patalpos pašalinamas nusistovėjęs šiltas oras, o iš lauko paduodamas šviežias oras. Kuo tai skiriasi nuo kondicionavimo sistemų? Kondicionavimo atveju, naudojamas tas pats patalpose esantis oras. Teisingai įdiegta rekuperacinė sistema ne tik atliks šviežio oro padavimo funkciją, bet ir sutaupys šildymo kaštus. Esant -20 C temperatūrai, kokybiškas rekuperatorius pašildymo tenų pagalba gražins į patalpas 18-20° C gaivaus oro.

Kaip tinkamai pasirinkti rekuperatorių?

Parinkti tinkamą rekuperatorių gali tik patyręs ir turintis žinių specialistas. Pirmoje vietoje užsakovas turėtų pateikti namo, patalpų projektą, pagal kurį galima išskaičiuoti namo tūrį. Oro pasikeitimas turi įvykti vieną kartą per valandą. Kitas svarbus punktas rekuperatoriaus energijos vartojimas, t.y. galingumas bei automatika su programavimu. Kaip ir bet kuris elektronikos prietaisas, rekuperatorius skleidžia garsą, todėl labai svarbu, kad jis atitiktų leistiną triukšmo lygį. Labai svarbi rekuperatoriaus pastatymo vieta; Rekomenduojame mažiau naudojamas patalpas, tokias kaip sandėliuką, katilinę ar garažą. Dažnai klientas mano, kad pasirinkdamas mažesnio dydžio rekuperatorių, kuris taupo vietą, bus efektyvesnis naudojimas ar tylesnis veikimas, anaiptol tokie rekuperatoriai neatlieka savo pagrindinės funkcijos visu pajėgumu, ir turi tik vieną privalumą jie tiesiog pigesni ir kompaktiški.

Kuo skiriasi rotacinis nuo plokštelinio rekuperatoriaus?

Plokštelinis rekuperatorius gali tiekti švarų orą, kuris nesusimaišo su išmetamu oru. Todėl galima iš vonios patalpų šalinti orą ir tuo pačiu panaudojama ten susikaupusi šiluma, bei drėgmė. Plokštelinis rekuperatorius šiek tiek sausina orą todėl nesikaupia drėgmė.

Rotacinis veikia atvirkščiai. Jis sumaišo srautus, todėl nerekomenduojama daryti ištraukimo iš vonios. Nesausina oro, todėl jame nesikaupia kondensatas, dėl ko nereikia kanalizacijos nubėgimo atšakos.

Kaip sureguliuoti rekuperatoriaus veikimą?

Rekuperatorius papildomai galima pajungti prie programuojamų pultų. Tada galėsite reguliuoti ne tik greitį, bet ir laiką/datą.
Yra galimybė pajungti rekuperatūrių prie išmanios sistemos ir valdyti visus jo veiksmus bei stebėti elektros suvartojimą esamuoju laiku.

Ar rekuperatorius vartoja daug elektros energijos?

Rekuperatoriuose elektros energiją naudoja:

  1. Elektriniai varikliai sukelti slėgiui;
  2. Centrinis valdymo blokas / pultas;
  3.  Pavaros ir sklendės;
  4. Elektrinis tenas;

Pirmieji trys punktai suvartoja visiškai nedideles elektros sąnaudas. Pagrindinis elektros vartotojas yra elektrinis tenas arba kitur papildomai integruotas priešpašildytuvas. Tai yra labai svarbūs elementai žiemos metu. Jeigu lauko temperatūra smarkiai nukrenta žemyn ir šalinamas oras nebespėja sušildyti tiekiamo oro, automatiškai įsijungia pakaitinimo elementas. Jis apsaugo nuo šilumokaičio užšalimo grėsmės, arba kitais atvejais jį atitirpina.

Kada įsijungia elektrinis tenas?

Pakaitinimo elementas rekuperatoriuose įsijungia skirtingais būdais (tai priklauso nuo gamintojo):

  1. Stebint lauko temperatūrą;
  2. Stebint tiekiamo oro temperatūrą;
  3. Stebint slėgio skirtumus tarp paduodamo ir grįžtamo srauto.

NERADOTE JUS DOMINANČIO ATSAKYMO? KLAUSKITE MŪSŲ SPECIALISTŲ

Klausti